Podsumowanie wolontariatu bibliotecznego 2020

chmura

W maju od kilku już lat podsumowujemy pracę osób związanych z naszą biblioteką w ramach wolontariatu bibliotecznego. W tym roku szczególnie chcielibyśmy podziękować dwóm młodym ludziom, którzy od paru lat współpracują z nami, działając na rzecz rozwoju biblioteki i promocji naszych działań w swoich środowiskach.

Weronika Wątroba przez okres dwóch lat współpracowała z Miejską Biblioteką Publiczną w Libiążu jako wolontariuszka. Czytelnicy „Kuriera Libiąskiego” mogli czytać pisane przez nią recenzje książek dostępnych
w libiąskiej książnicy. W tym czasie promowała czytelnictwo i bibliotekę w lokalnej prasie, ale także w mediach społecznościowych. Swoimi działaniami wspierała wydarzenia organizowane w bibliotece, angażując się w ich realizację oraz wdrażając własne pomysły. Prowadziła m.in. swój autorski projekt „Czytadela libiąska”, a także blog „Czytniki Weroniki”. Dziękujemy naszej wolontariuszce za współpracę i aktywny udział w działaniach podejmowanych na rzecz promowania czytelnictwa.

Adam Klimczak współpracował z Miejską Biblioteką Publiczną w Libiążu jako wolontariusz od 2017r.  Dzięki jego pasji i potężnemu zapleczu gier planszowych rozwinęliśmy w bibliotece Klub Gier Planszowych. Zaczynając od kameralnych spotkań, nie tracąc nadziei, dotarliśmy do szerokiego grona odbiorców w wieku od 8 do 20 lat! Dzięki jego zaangażowaniu bibliotekę zaczęła odwiedzać młodzież, dla której wcześniej to miejsce wiało nudą. Adam angażował się także w inne przedsięwzięcia. Był gościem specjalnym na jednym ze spotkań Letniej Czytelni w wakacje 2019 r., które dotyczyło tworzenia własnej gry planszowej. Po raz kolejny mógł pokazać jak fajną przygodą są planszówki. Dziękujemy naszemu wolontariuszowi za współpracę i aktywny udział w promowaniu naszej działalności wśród dzieci i młodzieży.

Weronika
Adam