Skip to content

E-BOOKI

Lubicie czytać? Narzekacie, że nie macie dostępu do nowości? Wychodzimy Wam naprzeciw! Oferujemy możliwość zabrania nieograniczonej ilości książek na wakacje, wyjazdy, urlopy czy po prostu do domu! Za darmo! Wystarczy tylko przyjść do naszej biblioteki (osobiście z własną kartą czytelnika) po kod dostępu do serwisu Legimi.

Od 3 stycznia 2019 r. Legimi znów dostępne w Bibliotece! Liczba kodów ograniczona. Po odbiór zapraszamy do Czytelni Internetowej z własną, aktywną kartą czytelnika.

LEGIMI- regulamin udostępniania ebooków w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Libiążu.

 1. Warunkiem korzystania z oferty ebooków jest posiadanie aktywnej karty bibliotecznej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Libiążu.
 2. Czytelnik zgłasza się po kod dostępu do Biblioteki Głównej do czytelni internetowej. Do każdego 8 dnia miesiąca kody wydawane są wyłącznie osobiście. Po tym czasie, w miarę dostępności, kod można otrzymać za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając email na adres biblioteka@mbp.libiaz.pl, wpisując w nim swoje imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej. Decyduje kolejność zgłoszeń.
 3. Następnie Czytelnik rejestruje się na stronie: www.legimi.pl/rajska
 4. Jeśli jest już Czytelnikiem Legimi (posiada konto czytelnicze) wpisuje kod dostępu a następnie loguje na swoje konto. 
 5. Jeśli dotąd nie korzystał z usługi Legimi, musi najpierw założyć konto.
 6. Kod należy aktywować w miesiącu, w którym został pobrany.
 7. Po założeniu konta Czytelnik pobiera darmową aplikację w systemie Android lub IOS ze sklepu Google Play, App Store, Windows Phone Store, które pozwolą na czytanie ebooków.
 8. Czytelnik może zainstalować aplikację na dwóch urządzeniach jednocześnie spośród następujących: tablet, komputer, Smartfon, e-czytnik.
 9. Czytelnik może korzystać z usługi przez 30 dni od momentu wprowadzenia na swoim koncie kodu dostępu. Po upływie tego okresu może przedłużyć dostęp na kolejny okres, wprowadzając nowy kod pobrany w Bibliotece. Jeżeli do ostatniego dnia danego miesiąca Czytelnik nie aktywuje pobranego kodu, kod wygasa.
 10. W sprawach technicznych Czytelnik proszony jest o kontakt z działem technicznym Legimi pod adresem: support@legimi.com
 11. W sprawach związanych z dystrybucją kodów, Czytelnik może uzyskać informację pod adresem: biblioteka@mbp.libiaz.pl

Artykuły tematyczne oraz kody: