AM
Posts by :
DKK – spotkanie wrześniowe 2016
Na wrześniowym spotkaniu DKK omawialiśmy ,,Sońkę” Ignacego Kasprowicza. Jest to opowieść o miłości i śmierci. Tytułowa bohaterka spotyka na swej drodze Igora wziętego reżysera teatralnego, który staje się jej Aniołem Stróżem i powiernikiem życiowych tajemnic. Początkiem tego, co najpiękniejsze i najstraszniejsze w życiu Sonii, jest miłość.
Zakazana, bo do Niemca, bo bez słów, bo tylko z porozumieniem ciał. Takiej miłości, zwłaszcza wtedy, gdy trwa wojna, się nie wybacza. Szybko znajdą się ci, którzy uznają, że są godni roli sędziów. Stawiają na okrucieństwo i brak litości, w imię dobra czynią zło. Uczucie nie ma szans w walce z nienawiścią, złem, losem, który jeśli się uprze, sprawi, że nikt nie będzie szczęśliwy.
Większość Klubowiczek uznało ,,Sońkę” za piękną, ale tragiczną powieść, skłaniającą do refleksji. Zapraszamy na kolejne spotkanie.
Kursy komputerowe – kolejna edycja
Zapraszamy na kolejną edycję kursów komputerowych. Więcej informacji na plakacie.
DKK – książka na wrzesień 2016

Ignacy Karpowicz
21 września godz. 17.30
W życiu Sońki wszystko skończyło się dawno, dawno temu, wraz z wojną. Przeżyła i poczuła wtedy tyle, że później już ani żyła, ani czuła, mając jedynie wspomnienia i psią obrożę z gotyckim napisem.
Przypadkowe spotkanie przy wiejskiej drodze daje początek opowieści, która wreszcie może zostać wysłuchana.
Powiernikiem Sońki zostaje Igor — wzięty reżyser teatralny — który niespodziewanie znalazł się gdzieś poza zasięgiem sieci komórkowych. Na bieżąco przekształca historię staruszki w sztukę teatralną, tworząc własną wersję wydarzeń. A kiedy zdawać by się mogło, że wyczerpał już limit pomysłów, w wiejskiej chacie pojawia się Ignacy, o którym Igor uporczywie próbował zapomnieć…
Sońka to wielka, ale kameralna, prosta, choć niełatwa, wyciszona, lecz kipiąca emocjami, pacyfistyczna, a jednocześnie brutalna historia przepełniona miłością. Autor wykorzystuje konwencję romansu wojennego, by opowiedzieć o kiedyś i teraz; o tu i tam; o piekle i raju pamięci.
Ignacy Karpowicz po raz kolejny zaskakuje, jeszcze bardziej zachwyca i udowadnia, że po sukcesach Balladyn i romansów oraz ości na dobre wszedł do literackiej superligi.
BIBLIOKINDER KLUB – podsumowanie
Za nami cztery spotkania Bibliokinder Klubu. Serdecznie dziękujemy zainteresowanym osobom, które wzięły w nich udział. Dziękujemy również naszym specjalistom, którzy podzielili się z nami fachową wiedzą – p. Kamili Furtak, Justynie Płoszczycy, Karolinie Arkit, Elżbiecie Rus oraz Annie Serafin. Bardzo dziękujemy za pomoc w przygotowaniach – państwu Annie i Rafałowi Wikar- firma „Rafi”, panu Piotrowi Ciuła, pani dyrektor Ewie Bigaj – firmie Oriflame, firmie Avon Chrzanów.
DKK – spotkanie czerwcowe 2016
Na czerwcowym spotkaniu DKK omawialiśmy najnowszą powieść jednego z najpopularniejszych pisarzy francuskich Guillaume Musso-,,Central Park”.
Historia Alice i Gabriela to jedna wielka zagadka. Czytelnik zostaje od samego początku wrzucony na głęboką wodę. Tutaj wszystko zaczyna się od pytań, zagadkowych wydarzeń i krwi. Wątek kryminalny wita nas z otwartymi ramionami. Teraźniejszość przeplata się z przeszłością.
Akcja powieści rozwija się niezwykle dynamicznie i praktycznie trzyma w napięciu do końca. Większość klubowiczek uznała ,,Central Park” za ciekawą i bardzo dynamiczną lekturę, ale nie koniecznie wnoszącą jakieś mądre wartości do naszego życia. Lekka i przyjemna typowo na wakacje.
Zapraszamy na kolejne spotkanie we wrześniu.
Kolejna edycja kursu komputerowego zakończona
Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu zakończyła w czerwcu kolejną edycję kursu komputerowego dla początkujących pod hasłem „Oswajanie myszy w bibliotece”. Zajęcia odbywały się w 6-ścio osobowych grupach, po 1,5 godziny każde spotkanie. Uczestnicy poznali między innymi podstawy pracy z komputerem, nauczyli się korzystać z edytora tekstu, surfować po Internecie oraz wyszukiwać informacje w sieci. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa.
Po wakacjach biblioteka planuje kolejną edycję kursu – dla początkujących lub średnio-zaawansowanych, zgodnie z oczekiwaniami uczestników. Chętni mogą już teraz zgłaszać się do czytelni internetowej MBP po informacje.
Turniej League of Legends – relacja
Dzisiaj w naszej bibliotece odbył się zaległy turniej League of Legends 1vs1. W zabawie udział wzięło 15 chłopaków w wieku 13-17 lat. Młodzieży dopisywał humor, rywalizowali między sobą, a także dopingowali kolegów. Panowała przyjemna atmosfera.
Po piętnastu emocjonujących rozgrywkach byliśmy w stanie wyłonić zwycięzców, którymi są:
I miejsce – Jakub Jaskot
II miejsce – Adrian Trzciński
III miejsce – Jan Gwóźdź
Pozostali uczestnicy nie wyszli z pustymi rękoma. Każdy otrzymał pamiątkowy kubek oraz dyplom uczestnictwa w turnieju. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znajdą się odważne dziewczyny, które pokażą chłopakom, że też mają w tej grze coś do powiedzenia.