Bibliokinder Klub – spotkanie trzecie
Zapraszamy na trzecie spotkanie Bibliokinder Klubu. Szczegóły na plakacie.
Zapraszamy na trzecie spotkanie Bibliokinder Klubu. Szczegóły na plakacie.
Dzisiaj odbyło się spotkanie z dietetykiem i trenerem personalnym panią Justyną Płoszczycą. Dziękujemy za ciekawe przedstawienie tematu i swoich poglądów na temat żywienia matek oraz małych dzieci.
Pani Justyna jasno przestawiła nam co jest zdrowe, na jakie produkty trzeba zwracać uwagę, gdzie je kupować, czego nie podawać małym dzieciom, co im szkodzi a co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania małych organizmów by w przyszłości nie miały problemów z nadwagą.
W sobotę 4 czerwca odbyła się noc bibliotek. W dziale dla dorosłych można było poznać bibliotekę od kuchni czyli spróbować potraw inspirowanych literaturą. Na naszym stole znalazły się między innymi ciasteczka pieguski z „Ani z Zielonego Wzgórza”, słynne fasolki z „Harrego Pottera” oraz magdalenki z powieści Marcela Prousta „W stronę Swanna”. Ponadto każdy odwiedzający losował nagrody rzeczowe. Dziękujemy za wspólną zabawę!
Noc Bibliotek dla dzieci odbyła się pod hasłem „Z Tomusiem Orkiszkiem na tropie w bibliotece”. Zapisane dzieciaki podzielone na trzy grupy szukały po bibliotece ukrytych kopert, w nich znajdowały się zadania, za każde poprawnie wykonane zadanie grupy otrzymywały żetony z symbolami z serii książek o Tomusiu, która grupa najszybciej zdobyła 6 żetonów wygrała.
Dzieciaki z wielką radością biegały po bibliotece i w najróżniejszych miejscach szukały swoich zadań, podbiegliśmy nawet do piwnicy i tam z latarkami rozwiązywaliśmy łamigłówki.
Następnie oglądaliśmy film „Magiczne drzewo”. Każdy otrzymał słodki poczęstunek i popcorn. A drużyny w zależności od zdobytego miejsca wygrywały drobne upominki. Po filmie dalej wspólnie bawiliśmy się w bibliotece do godziny 20.30.
Z przyczyn niezależnych od biblioteki nie odbył się w minioną sobotę Turniej League of Legends. Po ustaleniach z młodzieżą został on przeniesiony na najbliższy piątek 10 czerwca godz. 16.00. Zapraszamy! Wszystkie listy i formularze zgłoszeń zachowują ważność. Przepraszamy za zmianę.

Guillaume Musso
15 czerwca godz. 17:30
Najnowsza powieść mistrza thrillera i jednego z najpoczytniejszych pisarzy w historii literatury francuskiej.
8 rano. Alice i Gabriel budzą się na ławce w Central Parku skuci ze sobą kajdankami. Nie znają się i nie pamiętają, żeby się kiedykolwiek spotkali. Poprzedniej nocy Alice bawiła się z przyjaciółkami na Polach Elizejskich, a Gabriel grał na pianinie w dublińskim klubie. Niemożliwe? A jednak… Jak wplątali się w tę niebezpieczną historię? Plamy czyjej krwi znajdują się na koszulce Alice? Dlaczego w jej broni brakuje jednego pocisku?
Za nami pierwsze spotkanie z cyklu Bibliokinder Klubu. Gościliśmy dzisiaj panią Kamilę Furtak, fizjoterapeutkę z libiąskiego MCM. Bardzo dziękujemy za ciekawe przedstawienie tematu zawiązanego z rozwojem dzieci do 3 r.ż. Mamy na pewno skorzystały z dzisiejszego spotkania, na którym zadawano sporo pytań. Pani Kamila bardzo przystępnie i rzeczowo zobrazowała nam temat.
Mogliśmy się dowiedzieć na co zwrócić uwagę w rozwoju i ruchach naszych dzieci, co może być niepokojące a co jak najbardziej normalne. Dziękujemy za poświęcony czas. Dziękujemy również państwu Wikar i panu Piotrowi Ciuła za pomoc w organizacjo warsztatów.
Kolejne spotkanie Bibliokinder Klubu 8 czerwca /środa/ z o godz.17.00 dietetykiem i trenerem personalnym panią Justyną Płoszczycą. Zapraszamy zainteresowanych!
Zapraszamy młodzież do udziału w turnieju League of Legends 1 vs 1.
Na majowym, jubileuszowym spotkaniu DKK omawialiśmy książkę Grażyny Jagielskiej ,,Anioły jedzą trzy razy dziennie. 147 dni w psychiatryku”. To fabularyzowana, literacka, napisana w bardzo przejmujący sposób relacja z Kliniki Stresu Bojowego, w której wielu pacjentów pragnie na nowo nauczyć się żyć. W książce autorka mniej miejsca poświęca sobie, a więcej tym, którzy w szpitalu tworzyli razem z nią „krąg”.
A w „kręgu” z autorką zasiedli weterani wojenni (po misjach w Afganistanie i Iraku), ale także ci, którzy na wojnie nigdy nie byli, a przekroczyli niezwykle cienką granicę poczytalności. Każdy przypadek był inny, wydawały się bardzo różne, choć tych wspólnych mianowników było dużo: poczucie samotności, poczucie zagrożenia, nieumiejętność porozumienia z bliskimi. Bohaterowie książki to osoby zwyczajnie zagubione w świecie.
Poznajemy robiącą karierę kobietę, która uparcie dąży do celu, nie wytrzymuje napięcia związanego z pracą i obcina sobie ucho. Jest też Karolinka, czyli tytułowy anioł. To młoda kobieta, która tuż przed obroną doktoratu załamuje się, bo zaczyna jej się wydawać, że jest 12-letnią, bezbronną dziewczynką. Wymieszanie dwóch światów – ludzi, którzy byli na wojnie i cywilów – to zdaniem autorki celowy zabieg lekarzy. Lektura wzbudziła duże emocje wśród klubowiczów.
Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy na kolejne za miesiąc.