Tydzień Bibliotek

tydzien bibliotek

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja corocznie organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Głównym celem akcji jest promowanie czytelnictwa. Tydzień bibliotek rozpoczyna się 8 maja- w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek.
Serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanym przez nas Tygodniu Bibliotek. Co czeka na Państwa?
📖 10 maja na grupy zorganizowane czeka gra terenowa „Na tropie krasnoludków”
📖 12 maja odbędzie się konferencja dla bibliotekarzy i nauczycieli
📖 13 maja na naszym profilu facebook pojawi się prezentacja online o Wandzie Rutkiewicz w 30. rocznicę jej śmierci
📖 15 maja o godzinie 11:00 odbędzie się wykład „Dzikie rośliny przyjazne owadom w naszym ogrodzie” –
o łąkach kwietnych, ziołach i roślinach miododajnych opowiadać będzie Stefan Gawroński. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa „Rośliny lecznicze i użytkowe z naszych pól, łąk i lasów” Izabeli Jarczyk z Muzeum-Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec.

W dniach 9 i 11 maja w godzinach 15:00 do 17:00 oraz w dniach 10 i 12 maja w godzinach 13:00 do 15:00 czeka na Państwo Pogotowie Biblioteczne- pomożemy zalogować się na nasze konto biblioteczne, założyć je, sprawdzić pocztę oraz inne e-usługi. Prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerem 32 627 75 77 wew. 25.

Ponadto w filiach bibliotecznych odbędą się spotkania czytelnicze dla dzieci- więcej informacji już wkrótce.

tydzien bibliotek