Świat, który przewidział Lem- relacja z wykładu

lem 3
We wrześniu minęła 100 rocznica urodzin Stanisława Lema, jednego z najpoczytniejszych pisarzy literatury science-fiction i z tej okazji 7 października w naszej bibliotece odbyła się prelekcja skierowana do młodzieży szkolnej pt. „Świat, który przewidział Lem”, wygłoszona przez pana Jana Mazurkiewicza. Prelegent przybliżył krótko sylwetkę Stanisława Lema oraz opowiadał o początkach jego twórczości. Podkreślał to jak wiele rzeczy funkcjonujących dzisiaj przewidział Lem, m.in. smartfony, audiobooki, tablety.

Wykład połączony był z wystawą Ewy Solarz, zawierającą cytaty oraz fragmenty utworów Stanisława Lema, grafiki Daniela Mroza i innych współczesnych polskich artystów. Dziękujemy młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Zespołu Szkół w Libiążu za przybycie i aktywny udział w spotkaniu.
lem 1
lem 2