Tydzień Bibliotek
Tydzień Bibliotek
Konferencja w libiąskiej bibliotece
W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu zorganizowała 11 maja konferencję dla bibliotekarzy i nauczycieli z okolicznych bibliotek i szkół. Spotkanie rozpoczęto wykładem Pani dr Barbary Jandy pt. „Książka na receptę. O terapeutycznej mocy książek”. Przedstawiona prezentacja potwierdziła jak dużą rolę odgrywa literatura w biblioterapii i jak ważne jest czytanie od najmłodszych lat. Podczas spotkania nastąpiło otwarcie wystawy „Haft diamentowy i rzeźba w drewnie” Marii i Zbigniewa Trzcińskich. W drugiej części konferencji Dariusz Gorajczyk, główny specjalista Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie przedstawił gry edukacyjne IPN, w które można grać zarówno w tradycyjnej formie planszowej, jak i poprzez Internet. Opowiedział o I Olimpiadzie Gier Planszowych IPN, której finał w tym roku odbył się w Warszawie. Na zakończenie prezentacji uczestnicy wydarzenia mogli poznać zasady gry „303” na dużej planszy i osobiście zagrać w grę historyczną „Znaj Znak”.
Z książką w plener- filia nr 2
W ramach Tygodnia Bibliotek klasa pierwsza ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Libiążu uczestniczyła w plenerowych grach z książką w tle. Spotkanie zostało zorganizowane przez filię nr 2. Tegoroczne hasło, które przyświecało zabawie to: Moja, Twoja, Nasza Biblioteka To było wyjątkowe spotkanie zachęcające najmłodszych do ciągłego sięgania po książki
Relacja z gry terenowej o Koperniku
Konferencja dla miłośników książek
Kostki w ruchu, pionki w grze
6 roku życia na ciekawe spotkanie przy planszy
Prosimy o zgłoszenia 32 627 75 77 wew. 24.
Tydzień Bibliotek
Wykład w Tygodniu Bibliotek
O łąkach kwietnych, ziołach i roślinach miododajnych opowiadał przyrodnik Stefan Gawroński. Uczestnicy spotkania otrzymali przygotowane przez prowadzącego nasiona roślin miododajnych.
i lasów” Izabeli Jarczyk, przygotowana i wypożyczona przez Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny
w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec do realizacji projektu „Przyroda wokół nas”. Będzie można ją jeszcze zobaczyć do 24.06.2022 r.
Konferencja bibliotekarzy
i nie można jej traktować jako gorszy gatunek. Ma wiele zalet, świetnie rozwija wyobraźnię, pomaga odróżnić dobro od zła. Tematyka drugiej części konferencji poświęcona była znaczeniu archiwów społecznych dla zachowania lokalnego dziedzictwa kulturowego. Podzielona była na wykład i warsztaty, które prowadziła Joanna Michałowska – koordynatorka sieci konsultacyjnej Centrum Archiwistyki Społecznej w Warszawie. Wykład pn. „Archiwizujmy historię naszych miejscowości” dotyczył historii powstawania w Polsce archiwów społecznych i ich działalności. W części warsztatowej bibliotekarze uczyli się jak wykorzystywać bezpłatne narzędzie – Otwarty System Archiwizacji, do opracowania materiałów archiwalnych.