Wiosna w Klubie Malucha





22 marca o godzinie 17:30 zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć do dyskusji prosimy o kontakt 32 627 75 77 wew. 22.
Z ciekawostek dodamy, że Klub działa od 2009 roku i wciąż cieszy się niemałym powodzeniem. Serdecznie zapraszamy do dołączenia do tego zacnego grona.
9 marca filię nr 2 odwiedziła kolejna grupa przedszkolaków, tym razem Żabki z Przedszkola Samorządowego
nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu. Cieszymy się, że już od najmłodszych lat dzieci poznają, co to jest książka i wyrabiają w sobie nawyk poszanowania jej.
Filię nr 2 w Libiążu odwiedziła grupa Biedronek z Przedszkola Samorządowego nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu. Podczas wizyty dzieci zapoznały się z zasadami panującymi w czytelni oraz wypożyczania książek. Pani bibliotekarka podkreśliła też to jaki wpływ na rozwój małego człowieka ma czytanie. Dzieci brały także udział w zabawach i quizach.
15 marca o godzinie 16:00 zapraszamy na Klub Malucha w bibliotece 🙂
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat (wraz z opiekunami).
Prosimy o zgłoszenie chęci udziału dziecka pod numerem 32 627 75 77 wew. 24.
W okresie od września do grudnia Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu realizowała projekt pod nazwą „Biblioteka – No raczej!” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury „Promocja czytelnictwa”. W ramach zadania zorganizowano wiele wydarzeń kulturalnych dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów, w których w sumie wzięło udział ponad 700 osób.
W programie zadania odbyły się: Jesienny Piknik z książką, otwarcie bibliopunktu w Parku Wodnym w Libiążu, cztery spotkania autorskie dla dzieci i młodzieży – z Rafałem Witkiem, Melanią Kapelusz, Barbarą Gawryluk
i Marcinem Bruchnalskim. Najmłodsi wraz ze swoimi opiekunami brali udział w warsztatach sensorycznych. Przedszkolaki mogły uczestniczyć w zabawach z Huhusiem, podczas których poznały bibliotekę i jej ofertę. Bibliopunkt na placu targowym przeprowadził warsztaty świąteczne. W filiach zorganizowano spotkania czytelnicze, w czasie których zamontowano skrzynki do wymiany książek, służące odtąd czytelnikom,
a Uniwersytet Rozwoju z Chorzowa przeprowadził dla dzieci pokaz detektywistyczny, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Powodzenie projektu i liczny udział uczestników spowodowały, że wszystkie założone przy jego realizacji cele – popularyzacja czytelnictwa, rozbudzanie potrzeb czytelniczych wśród dzieci
i młodzieży oraz wzmacnianie pozytywnego wizerunku biblioteki – zostały wypełnione. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że będziemy się regularnie spotykać w libiąskiej bibliotece.