AM
Posts by :
DKK – książka na kwiecień 2018
„Taki piękny dzień”
Melania Mazzucco
25 kwietnia o godz. 17:00
Kobieta, która próbuje odzyskać swoje życie. Policjant, który nie potrafi pogodzić się z końcem swojego małżeństwa i obsesyjnie myśli o byłej żonie, dzieciach, utraconej rodzinie. Ich dzieci – zagubione i rozdarte. A obok dwudziestoletni chłopak owładnięty marzeniami o lepszym świecie. I od lat chroniony przez policjanta przegrany senator, który nie zdaje sobie sprawy, że jego rodzina też się rozpada. Wokół Rzym, od peryferii po pałace władzy. Praca, szkoła, marzenia. Całe życie skoncentrowane w jednym dniu. Obyczajowy fresk, pełen ironii i współczucia, który chłonie się z zapartym tchem i który potwierdza status Melanii Mazzucco jako jednej z najlepszych współczesnych pisarek włoskich. [opis wydawcy]
źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B.
źródło okładki: Wydawnictwo W.A.B.
Słoneczne granie w bibliotece
Na dzisiejszych planszówkach ??pojawiło się wielu stałych graczy. Miło nam powitać 3 nowe osoby w naszym gronie – Grzesia, Natalkę i Weronikę ?♀️? Podzieliliśmy się na 3 grupy i graliśmy w takie gry jak: Splendor, Hexx, Bankrut, Jenga, Kingdomino, Carcassonne, DrEureka, Gorączka Podziemnej Mocy.
Najbardziej obleganą grą był Hexx. Dziewczyny nie chciały go oddać pozostałym, rozgrywając partia za partią i wymyślając nowe zasady.
Wszystkim bardzo dziękujemy za przybycie! I do zobaczenia w przyszłym miesiącu. Terminy zostaną podane już niebawem ?
Gorączka piątkowego wieczoru
Na dzisiejszym spotkaniu Klubu Gier Planszowych dużo nowości! Podzieliliśmy się na dwie drużyny i graliśmy w znane już gry: Splendor, Jenga, Carcassone, Dr Eureka i Bankrut. Oprócz tego mieliśmy okazję przetestować nowe tytuły: Zapraszamy do podziemi, Gorączka Podziemnej Mocy oraz Hexx.
W dwóch ostatnich poddawaliśmy próbie naszą spostrzegawczość i szybkość reakcji. Możemy powiedzieć jedno – młodsi wcale nie byli gorsi od starszych, równie szybko reagowali na pojawiające się na stole karty 🙂
Nie zabrakło poczęstunku od DanCake oraz gorącej owocowej herbaty. Następne spotkanie już jutro! Zapraszamy
DKK – spotkanie marcowe 2018
Marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone było powieści „Florystka” Katarzyny Bondy. W trakcie dyskusji podkreślono jej wielowątkowość oraz wprowadzenie elementów charakterystycznych dla powieści obyczajowych i psychologicznych. Niezwykły i bardzo szczegółowy sposób konstruowania postaci sprawia, że bohaterowie są wiarygodni i namacalni oraz mocno zakorzenieni w swoim środowisku. Zwrócono także uwagę na zawód głównego bohatera – profilera, którego autorka jako pierwsza w Polsce wprowadziła do literatury.
Panie podkreśliły ważną rolę kobiet, stwierdzając nawet, że w dużej mierze jest to powieść o kobietach, ich dramatach, sile i determinacji. Autorka ukazała także od wewnątrz środowisko policjantów, nie tylko ich pracę, ale także portrety psychologiczne. Z drugiej strony padły również stwierdzenia, że K. Bonda zamieszcza zbyt szczegółowe opisy przez co rozmywa się główny wątek fabuły. Reasumując książka wzbudziła wiele emocji i spotkała się z uznaniem Klubowiczek.
Na kolejne spotkanie zapraszamy 25 kwietnia o godz. 17.00, a przedmiotem dyskusji będzie powieść „Taki piękny dzień” Melanii Mazzucco. Serdecznie zapraszamy.
DKK – książka na marzec 2018

Katarzyna Bonda
21 marca o godz. 18:00
Hubert Meyer popełnił błąd w profilu i porzucił pracę w policji. Stary przyjaciel prosi go o pomoc w przesłuchaniu młodej kobiety, w związku z zaginięciem jej 9-letniej córki. Policjanci próbują łączyć tę sprawę z bestialskim zabójstwem 11-letniego Amadeusza, którego matka jest szanowaną w mieście florystką. Okazuje się, że była ona ostatnią osobą, która widziała Zosię żywą. Florystka początkowo pomaga w poszukiwaniach, ale gdy ciało dziecka odnajduje się na tym samym cmentarzu, gdzie pochowano Amadeusza, staje się główną podejrzaną.
źródło opisu: http://muza.com.pl/
źródło okładki: http://muza.com.pl/
Konkurs: Sto książek na 100-lecie niepodległości
Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania >>>TUTAJ<<<
Niepodległość – plan
Plan imprez z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 2018 r. organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Libiążu
Marzec:
Ogłoszenie konkursu czytelniczego dla rodzin „100 książek na 100 lecie”.
Kwiecień:
Konkurs fotograficzny „Polskie symbole narodowe w lokalnej przestrzeni”.
Maj:
Wykład Wiesławy Molik-Bąk pt. „Polskie symbole narodowe” połączony ze spotkaniem podsumowującym wolontariat biblioteczny i konkurs fotograficzny.
Wystawa historyczna „Polskie symbole narodowe”.
Czerwiec:
Gry historyczne – spotkanie z udziałem pracownika Instytutu Pamięci Narodowej.
Wrzesień:
Lekcje biblioteczne dla uczniów szkół podstawowych pt. „Symbole narodowe”.
Październik:
Wystawa „Ojcowie Niepodległości” Instytutu Pamięci Narodowej Konkurs historyczny z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Listopad:
Podsumowanie konkursu „100 książek na 100 lecie” i wręczenie nagród dla rodzin Wykład Wiesławy Molik-Bąk pt. „Pieśni sercu bliskie – z pieśnią do wolności” oraz rozstrzygnięcie konkursu historycznego.
Warsztaty dla najmłodszych „Symbole narodowe oczami dzieci w 100 rocznicę odzyskania niepodległości”
Zajęcia na tabletach dla dzieci „Tworzymy plakat o Narodowym Święcie Niepodległości”
Grudzień:
„Drogi do niepodległości” – wykład oraz wystawa poświęcona sprawie polskiej i polskim formacjom wojskowym w czasie I wojny światowej.
7 Cudów Świata
Dziś odbyło się ostatnie feryjne spotkanie Klubu Gier Planszowych, na którym pojawili się stali bywalcy, jak również nowi gracze, których serdecznie witamy w naszym gronie. Podzieliliśmy się na początku na dwie grupy. Jedna pod lupę wzięła gry: Agricola oraz Splendor. Druga natomiast testowała klubową nowość – 7 Cudów Świata, w której gracze wcielili się w przywódców jednego z siedmiu wielkich miast świata antycznego.
Na koniec dzieląc drugą grupę na dwie mniejsze, zagraliśmy jeszcze w: Sabotażystę, Jengę, Bankruta oraz Kingdomino! Dziękujemy Wam za uczestnictwo spotkaniach, sprawiliście nam dużo radości swoją obecnością ? Informacja o marcowych spotkaniach Klubu już wkrótce. Śledźcie naszą stronę www, fb i instagrama ?