Szkolenie bibliotekarzy

IMG_20241007_091053877_HDR
W dniach 7 i 8 października bibliotekarze oraz partnerzy biblioteki wzięli udział w szkoleniach poprowadzonych przez Marcina Karwowskiego- trenera i bibliotekarza. Poznaliśmy różnice między pokoleniami i kreatywne sposoby, jak przeprowadzić z nimi zajęcia. Wczuliśmy się także w rolę czytelników ze szczególnymi potrzebami- jak porusza się po bibliotece osoba na wózku czy też niewidoma. To było bardzo twórcze doświadczenie.
Szkolenia są elementem projektu „Biblioteka o krok” realizowanego w ramach BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.