Konferencja w libiąskiej bibliotece

3

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek  Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu zorganizowała 11 maja konferencję dla bibliotekarzy i nauczycieli z okolicznych bibliotek i szkół. Spotkanie rozpoczęto wykładem Pani dr Barbary Jandy pt. „Książka na receptę. O terapeutycznej mocy książek”. Przedstawiona prezentacja potwierdziła jak dużą rolę odgrywa literatura w biblioterapii i jak ważne jest czytanie od najmłodszych lat. Podczas spotkania nastąpiło otwarcie wystawy „Haft diamentowy i rzeźba w drewnie” Marii i Zbigniewa Trzcińskich. W drugiej części konferencji Dariusz Gorajczyk, główny specjalista Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie przedstawił gry edukacyjne IPN, w które można grać zarówno w tradycyjnej formie planszowej, jak i poprzez Internet. Opowiedział o I Olimpiadzie Gier Planszowych IPN, której finał w tym roku odbył się w Warszawie. Na zakończenie prezentacji uczestnicy wydarzenia mogli poznać zasady gry „303” na dużej planszy i osobiście zagrać w grę historyczną „Znaj Znak”.

1
2