Warsztaty detektywistyczne – relacja

IMG-20221116-WA0024

Dzisiaj odbyły się warsztaty detektywistyczne przeprowadzone przez Uniwersytet Rozwoju w Chorzowie ? Najpierw dzieci dowiedziały się jak zachować się w laboratorium oraz założyły specjalne fartuchy ochronne. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się jak zaszyfrować swoje imię specjalnym kodem oraz jak sprawić by ujawnić niewidoczny dla oczu tekst. Ponadto dzieci zamieniły się w detektywów i nauczyły się jak sprawdzić czy w napoju znajduje się trucizna. Nie brakło również pobierania odcisków palców ? Dzieci wyszły z warsztatów zachwycone! Serdecznie dziękujemy miłym Paniom za przeprowadzoną lekcję ?

Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu “Biblioteka – No raczej!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.