Gra z Klimatem 2.0
Dzisiejsze zajęcia zachęciły dzieci do refleksji nad zużyciem zasobów naturalnych i ich wpływem na zmiany klimatu, a także nad korzyściami i kosztami płynącymi ze współpracy i rywalizacji. Pomogła nam w tym Gra
z Klimatem 2.0 ?
Dzisiejsze zajęcia zachęciły dzieci do refleksji nad zużyciem zasobów naturalnych i ich wpływem na zmiany klimatu, a także nad korzyściami i kosztami płynącymi ze współpracy i rywalizacji. Pomogła nam w tym Gra
z Klimatem 2.0 ?
Dzielne dziewczyny stworzyły piękne plakaty! ? Dla wszystkich była to nowość, ale poradziły sobie bezbłędnie ? tematem spotkania była aktywność podczas ferii. Miały naprawdę ciekawe pomysły ?
Zajęcia plastyczne przygotowane dla dzieci w ramach akcji „Ferie w Bibliotece”, rozpoczęły się zabawą integracyjną. Uczestniczyło w nich szesnaścioro dzieci w różnym wieku od 4 do 11 lat. Celem zajęć było samodzielne wykonanie książeczki. Pierwszym zadaniem było wybranie dowolnej książki, umieszczenie jej na głowie i przejście do sali konferencyjnej, gdzie odbywały się zajęcia. Następnie uczestnicy zostali zapoznani
z budową książki oraz elementami jakie powinny się w niej znaleźć. Drugim zadaniem było odszukanie ukrytych kopert z tematem pracy. Efektem dwugodzinnych zajęć były pięknie wykonane książeczki.
16 stycznia bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Libiążu. Tematem spotkania był Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki poznały w jaki sposób i kiedy obchodzone jest to święto w Polsce oraz na świecie. Włączyły się w dyskusję jak oni celebrują ten dzień. Następnie wysłuchały fragmentu książek „Babcie od A do Z” oraz „Dziadkowie od A do Z” i zaznajomiły się z cechami jakie posiadają Babcie Kuchareczki oraz Dziadkowie Nie Mów Babci. Opowiadanie wywołało uśmiech na każdej twarzy. Na koniec dzieci wykonały laurki z wizerunkami swoich babć i dziadków, które powstały z odbicia ich rąk.
Pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcono omówieniu powieści biograficznej Katarzyny Drogi „Kobieta, którą pokochał Marszałek. Opowieść o Oli Piłsudskiej”. Jest to opowieść o drugiej żonie Marszałka Józefa Piłsudskiego- Aleksandrze. Autorka przedstawia w niej silną, inteligentną i nietuzinkową kobietę, której codziennością stała się walka.
Walka z konwenansami epoki, walka o niepodległą Polskę, o miłość wystawianą na wiele prób. Książka przybliża również historię pierwszej połowy XX wieku, ostatnich lat zaborów, postaci znanych ze szkolnych podręczników. Czytało się ją lekko, a większości klubowiczów się podobała. Na kolejne spotkanie zapraszamy 19 lutego o godz. 17.00, a przedmiotem dyskusji będzie „Bakhita” Veronique Olmi.