Towarzyski Turniej League of Legends 3 vs 3

Regulamin Turnieju dostępny >>>TUTAJ<<< / Karta zgłoszenia do pobrania >>>TUTAJ<<<

Regulamin Turnieju dostępny >>>TUTAJ<<< / Karta zgłoszenia do pobrania >>>TUTAJ<<<
Regulamin i karta zgłoszenia dostępna do pobrania >>>TUTAJ<<<
Zakończyliśmy cykle spotkań z mieszkańcami Gminy Libiąż w Bibliotece Głównej i filiach naszej biblioteki w ramach projektu „Odkrywamy Niepodległość”, do którego przystąpiliśmy w ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Chrzanowie i Muzeum w Chrzanowie. W ich trakcie mieszkańcy Libiąża podzielili się swoimi informacjami o historii lokalnej, a także udało nam się pozyskać cenne zbiory (dokumenty, fotografie, pocztówki, wspomnienia, artefakty itp.).
Udostępnione materiały będą skopiowane (skan, zdjęcie) i oddane właścicielom. Ze zgromadzonego materiału zostanie przygotowana wystawa plenerowa i publikacja. Akcja ma na celu pokazanie udziału mieszkańców powiatu chrzanowskiego w wydarzeniach lat 1914-1939 oraz zachowanie pamięci o nich dla przyszłych pokoleń.
Na osoby, które posiadają pamiątki z tego okresu i chcą się nimi podzielić, czekamy jeszcze do 30 czerwca br. w Bibliotece Głównej przy ul. Górniczej 11. Szczegółowe informacje pod nr tel. 32-6277577 wew. 29, e-mail: regionalia@mbp.libiaz.pl.
W tym roku libiąska książnica brała udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Dla swoich czytelników przygotowaliśmy kilka wydarzeń. Na Dorosłych w wypożyczalni czekała krzyżówka literacka, za jej poprawne uzupełnienie czekały upominki. Można było również stworzyć własną listę książek polecanych i tzw. „usypiaczy”. Dla młodzieży przygotowano turniej League of Legends 1vs1. Młodsi czytelnicy mogli brać udział w Nocce w Bibliotece.
Większość z zapisanych dzieciaków już po godzinie 18.00 czekała w bibliotece z kocami i poduchami, przebrana w swoje piżamki. Przygotowaliśmy dla nich noc pełną niespodzianek, od godziny 20.00 do 7.00. Na początku odbyło się spotkanie z panią z libiąskiego „Bystrzaka”. Dzieci wcieliły się w rolę detektywów, następnie brały udział w różnych pokazach chemicznych, które wywarły na nich ogromne wrażenie, jednocześnie zadawały wiele pytań i każde dziecko chciało brać udział w zabawie. Po spotkaniu z „Bystrzakiem” dzieciaki brały udział w zajęciach tanecznych i ruchowych, było przy tym gwarno i radośnie.
Następnie przyszedł czas na kolację. Dzięki uprzejmości pizzerii TAURUS i JURAS nasze biblioteczne dzieciaki mogły skosztować różnorakich pizz. Po posiłku przyszedł czas na biblioteczne podchody, w których nie zabrakło literackich łamigłówek, krzyżówek oraz rebusów. Dzieci podzielone na cztery drużyny, chodziły po bibliotece z latarkami, szukając schowanych zadań, które trzeba było wykonać by skompletować całe hasło: Rzeczpospoczytająca. Po rozwiązaniu wszystkich zadań, podzieliliśmy się na dwie inne grupy, jedna grała w planszówki, druga brała udział w turnieju na konsoli Xbox. Po północy większość z dzieci już leżała na materacach i oglądała film COCO, po nim obejrzeliśmy film Tarapaty, nie zabrakło również popcornu. Starsze dzieci biły rekord w graniu w planszówki. Przed godziną czwartą nad ranem większości udało się zasnąć, jednak znaleźli się i tacy, którzy tej nocy nie zmrużyli oka. Około godziny 7.00 przyszedł czas na pobudkę, którą większość nie była ucieszona. Po godzinie siódmej dzieciaki opuściły bibliotekę i udały się do swoich domów. Dziękujemy wszystkim za zabawę.
Za pomoc w organizacji dziękujemy Akademii Twórczego Rozwoju „Bystrzak”, Pizzerii Taurus z Libiąża, Pizzerii u Jurasa z Libiąża, Dan Cake Polonia oraz naszym wolontariuszom Adamowi i Błażejowi.
W ramach Nocy Bibliotek 9 czerwca odbył się w naszej Bibliotece Turniej League of Legends 1 vs 1. Impreza przyciągnęła młodzież z całego Libiąża. W zabawie wzięło udział 16 osób w wieku 13-17 lat. Po raz pierwszy na turnieju pojawiły się dziewczyny, które dały popalić chłopakom, pomimo długiej przerwy w grze.
W sali panowała przyjemna atmosfera, młodzieży dopisywał humor. Pomimo rywalizacji wszyscy dobrze się bawili. Po czterech godzinach emocjonujących rozgrywek wyłoniliśmy zwycięzców:
I miejsce – Dominik Graca
II miejsce – Patryk Kumanek
III miejsce – Szymon Piasecki
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy! 🙂
8 czerwca o godz. 10.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu po raz drugi wzięła udział w akcji JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM. Wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 oraz szkoły Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców na placu zabaw przy ul. Ks. Flasińskiego pobijaliśmy kolejny rekord wspólnego, libiąskiego czytania. Pogoda jak najbardziej dopisała. Słoneczna aura i wspólne towarzystwo pozytywnie wpłynęło na nasz nastrój.
We wspólnym czytaniu brały udział dzieciaki i młodzież od 7 do 18 r.ż. wraz z nauczycielami. Łącznie około 320 os. Każdy z nich miał w ręku książkę, niektóre zgromadzone klasy przygotowały również piękne, kolorowe plakaty propagujące czytelnictwo. Tematem przewodnim były najpopularniejsze i wszystkim znane wiersze Jana Brzechwy. Wszyscy pięknie czytali przyniesione przez siebie utwory. Mogliśmy usłyszeć m.in. Na straganie, Kłamczuchę, Skarżypytę, Samochwałę, Entliczek-pentliczek czy Na Wyspach Bergamutach. Większość
z Uczestników chętnie zgłaszała się do czytania wierszy. Starsi czytali młodszym, pięknie deklamując długie utwory. Pokazaliśmy, że czytać można wszędzie, czytać może każdy, dobrze się przy tym bawiąc. Teraz
z pewnością możemy powiedzieć, że Libiąż czyta!
Dziękujemy za pomoc Libiąskiemu Centrum Kultury, OSP Libiąż Wielki oraz Dyrekcji i Nauczycielom KSW i SP nr 2 w Libiążu.
Sporo Dzieciaków znalazło chwilę by spędzić przedpołudnie w bibliotece, zorganizowane z okazji Dnia Dziecka ????????️?
„Lepiej palić fajkę niż czarownice”
Adam Boniecki
6 czerwca o godz. 18:00
Po tym, jak ksiądz Adam Boniecki otrzymał od swego przełożonego polecenie, by „ograniczyć swoje wystąpienia medialne”, rozpętała się w Polsce dyskusja o granicach wolności słowa w Kościele. Tom zawierający krótkie artykuły i niezwykłe zdjęcia Bonieckiego przypomina, o czym przez ostatnie lata pisał na łamach „Tygodnika Powszechnego” ów nietuzinkowy kapłan. Będzie w nim mowa i o wewnątrzkościelnym dialogu, i o tym, jak rozmawiać z inaczej myślącymi. O szacunku dla krzyża i o prawdziwym (i niebezpiecznym) satanizmie. O listach biskupów i polskich antyklerykałach, ale też o sile Ewangelii. To szansa, by nareszcie uważniej wsłuchać się w to, co ma do powiedzenia ksiądz, który rzeczywiście woli palić fajkę niż…”.
źródło opisu: www.znak.com.pl
źródło okładki: www.znak.com.pl