Wolontariat w Bibliotece

Biblioteka zaprasza młodzież od 13 r. ż., która chce spróbować swoich sił w pracy społecznej na rzecz lokalnej kultury, do współpracy w ramach wolontariatu bibliotecznego.

Biblioteka zaprasza młodzież od 13 r. ż., która chce spróbować swoich sił w pracy społecznej na rzecz lokalnej kultury, do współpracy w ramach wolontariatu bibliotecznego.
Dziś odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Środy z tabletami” pod tytułem „Projektujemy ubrania dla bohaterów z bajek”. Dziewczynki na początku zajęć zgadywały, który cytat pasuje do jakiej postaci z bajek. Następnie w programie Toca Tailor Fairy Tales tworzyły ubrania dla bohaterów, m.in. Czerwonego Kapturka, Królewny Śnieżki, Roszpunki, Piotrusia Pana. Na zakończenie musiały dopasować obrazki z ubraniami do ich nazw. Za słodki poczęstunek dziękujemy firmie DAN CAKE POLONIA.
Regulamin i karta zgłoszenia pod linkiem:
https://www.dropbox.com/s/pt1nmvr86au0ub5/Bajka%20Profilaktyczna%20Regulamin%202017.pdf?dl=0
Tydzień Romansu w naszej bibliotece dobiegł końca. Podczas jego trwania gościliśmy znaną pisarkę panią Małgorzatę Gutowską-Adamczyk. Odbył się konkurs na recenzję książki z wątkiem romantycznym oraz quiz dotyczący znajomości literatury, a polegający m.in. na skojarzeniu par romantycznych z tytułami książek.
Laureatkom konkursu na recenzję wręczono nagrody podczas spotkania autorskiego w dniu 20 września. Najlepsza praca zostanie wydrukowana w październikowym numerze „Kuriera Libiąskiego”. Dla odważnych czytelniczek, które spróbowały swoich sił w quizie literackim czekają upominki – są one do odbioru w Wypożyczalni dla Dorosłych. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
W Tygodniu Romansu w libiąskiej bibliotece zagościła pani Małgorzata Gutowska – Adamczyk, autorka m.in. popularnych serii – ,,Cukiernia pod Amorem’, ,,Podróż do miasta świateł” czy ,,Fortuna i namiętności”. Autorka opowiadała o swoim życiu, trudnych początkach literackiej twórczości, planach na przyszłość… Jak podkreślała, to przypadek spowodował, że zaczęła swoją przygodę z pisaniem książek. Zaczęła od scenariusza do serialu „Tata, a Marcin powiedział”, potem przyszedł czas na książki młodzieżowe. Jak przyznała, było to trudne zadanie, a sukces nadszedł, gdy nieświadomie porzuciła tematykę młodzieżową i napisała pierwszą powieść z serii „Cukiernia pod Amorem”.
Podczas spotkania nie zabrakło nostalgicznych wspomnień z minionych lat. Wyraz tęsknoty za tym, co minęło można odczuć w twórczości autorki, która z perfekcyjną dokładnością oddaje klimat epok, w jakiej toczą się losy bohaterów jej książek. Pani Małgorzata Gutowska-Adamczyk ochoczo opowiadała o rodzinie, trudach wychowania, codzienności i natchnieniach twórczych. Na zakończenie chętnie odpowiadała na pytania i udało jej się nawiązać bardzo serdeczną i otwartą więź z uczestnikami spotkania. Wieczór autorski odbył się w ramach programu Dyskusyjnego Klubu książki we współpracy z Instytutem Książki.
Na początku spotkania zostały ogłoszone wyniki konkursu dla młodzieży organizowanego w ramach Tygodnia Romansu. Konkurs polegał na napisaniu recenzji książki z wątkiem romantycznym i skierowany był do wszystkich zainteresowanych czytelników od 13 r.ż. do 19 r.ż. Oceniając recenzję brano głównie pod uwagę m.in. zgodność z tematyką, estetykę, oryginalność, pomysłowość. W wyznaczonym czasie do konkursu zgłosiło się pięć osób. Komisja przyznała następujące nagrody:
I miejsce – Anna Gucik
II miejsce – Klaudia Korbiel
III miejsce – Agnieszka Rusek
Nagrody za udział w konkursie: Olga Matysik, Justyna Szuba.
Wszystkie uczestniczki konkursu to uczennice Z.S. w Libiążu.
Przypominamy o spotkaniu autorskim z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk!
Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk!
Gra Miejska – Bądź aktywny nie tylko w sieci! Ruch i zabawa- nasza wspólna sprawa oraz podsumowanie wakacyjnego konkursu „Książka mój wakacyjny przyjaciel”. Kolejny raz mieliśmy okazję razem z OPS organizować Grę Miejską przeciwdziałająca uzależnieniom i cyberprzemocy. Impreza rozpoczęła się o 14.00, do Gry Miejskiej przystąpiły cztery rodziny na każdą z nich czekało kilka konkurencji na trzech stacjach.
Pierwsza w bibliotece, druga na siłowni na ul. Urzędniczej, trzecia- ostatnia na ul. Jaworowej. Rodziny mogły zmierzyć się zarówno z łamigłówkami jak i zadaniami siłowymi i zręcznościowymi. Wszystkie rodziny miały dojść do stacji końcowej, gdzie prócz ostatniego zadania czekały na nich jeszcze inne atrakcje. Przygotowano m.in. konkursy z Nature House Libiąż, konkursy sportowe dla dzieci i młodzieży, prelekcje „Akademii Bystrzaka”, konkursy profilaktyczne oraz zabawy edukacyjne i tworzenie własnego ogródka. Podczas kampanii społecznej podsumowaliśmy także nasz wakacyjny konkurs. Udział zgłosiło 8 osób, które potwierdziły to ważnymi kartami zgłoszeniowymi. Przyznano nagrody za:
I miejsce – Gabrysia Tekieli,
II miejsce Augustyn i Seweryn Wilczak,
III miejsce Magdalena Bębenek,
nagrody za udział dla Nikoli Pawlas, Martyny Gacek oraz Oliwiera Bałys.
Dziękujemy za udział i wspólną zabawę.