Wystawa prac Ewy Dzidek

wystawa
WYSTAWA PRAC EWY DZIDEK
Serdecznie zapraszamy!!!
miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu.

Urodzona w 1998 roku, w Suchej Beskidzkiej, Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego im. Józefa Kluzy w Krakowie. Swoje prace dyplomowe obroniła na ocenę celująca, dzięki czemu miała okazję zaprezentować je na wystawie wyróżnionych uczniów, w Pałacu Sztuki w Krakowie. Studentka III roku na Wydziale Malarstwa,
w pracowni prof. Grzegorza Bednarskiego Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Jedna z autorów tworzących film animowany dla Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach, autorka filmu animowanego stworzonego dla Muzeum Narodowego w Krakowie promującego wystawę „HOKUSAI Wędrując”, wyróżniona w tegorocznej edycji konkursu Call4Arts organizowanym przez Galerię DYSTANS.

Na wystawie prezentowane są rysunki powstałe w latach 2020-2021, wszystkie rysowane isografem (narzędzie zakończone cienką igiełką, do którego wlewa się tusz).Dzięki temu narzędziu prace wydają się, jakby były grafiką, lecz nią nie są. Rysunki przedstawiają portrety i postaci rysowane z natury, jak i również sytuacje, czy kompozycje narysowane z wyobraźni. W rysunkach inspiracje czerpie z twórczości Giovanniego Belliniego, Stanisława Fijałkowskiego, Jarosława Modzelewskiego, Ignacego Czwartosa, jak i sztuki Sakralnej.
wystawa