Podsumowanie konkursu poetyckiego

17108305-6530-40b6-9118-19d1455ca203
19 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Libiążu odbyło się podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego dla uczniów klas VII-VIII oraz szkół średnich „W hołdzie Miłoszowi”. Jury w składzie: Danuta Noszczyńska, Barbara Godyń-Kirker, Angelika Siuda wyłoniło następujących laureatów:
Uczniowie szkół średnich:
I miejsce – Ewa Balon „Chwila”
II miejsce – Zuzanna Kołodziejczyk „Nadzieja”
Uczniowie szkół podstawowych:
I miejsce – Emilia Zając „Jesienny świt”
II miejsce – Zuzanna Czaja „Ćma”
III miejsce – Julia Rybak „Cztery pory uśmiechu”

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.
Po wręczeniu nagród odbył się wykład prowadzony przez dr Barbarę Jandę, który dotyczył życia i twórczości Czesława Miłosza.

Wydarzenie jest elementem projektu „Biblioteka o krok” realizowanego w ramach BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.