Biblioteka Publiczna w Libiążu powstała w marcu 1949 roku. Nowo powstała instytucja pod nazwą Gromadzkiej Biblioteki Publicznej otrzymała dwa pomieszczenia obok Ośrodka Zdrowia w budynku Domu Starców, a pierwszym pracownikiem, który podjął się uporządkowania i oprawienia napływających książek była Zofia Szpilka, nauczycielka Szkoły Podstawowej w Libiążu. Pierwszy „księgozbiór” liczył 49 książek – dary od mieszkańców oraz reszty ocalałych zbiorów przedwojennej biblioteki „Jedność”. Wkrótce na półki libiąskiej biblioteki trafiły także książki i czasopisma otrzymane z Ministerstwa Oświaty i Komitetu Upowszechniania Książki.

Copyright © 2019 Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME