DKK - spotkanie październikowe 2015

Na październikowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki zagościła książka Żanny Słoniowskiej „Dom z witrażem”, laureatka konkursu na najlepszą powieść Wydawnictwa Znak.

Tytułowy dom z witrażem ma swój pierwowzór w lwowskiej kamienicy, stojącej w centrum miasta. Secesyjny witraż zdobi klatkę schodową. Obecnie jest zaniedbany i wymaga renowacji, o którą to starała się sama pisarka. Po nieudanych próbach zdobycia środków na jego odnowę, postanowiła uczynić z zabytkowego witrażu bohatera swojej książki.

Cztery pokolenia kobiet, różne losy, przeplecione narodowości, słowem - historia Ukrainy. Dla większości z czytelniczek, to właśnie historia jest głównym bohaterem. Trudne dzieje odradzającego się na naszych oczach państwa i skomplikowane relacje narodowościowe.

Książka wywołała głównie pozytywne komentarze, podkreślano jej język, odwołania do historii. Nieco zabrakło niektórym czytelniczkom rozwinięcia tematu, padło zdanie, że jest to dobry materiał na sagę. Nie wszyscy byli również pewni, czy jest to książka na miarę zwycięstwa w konkursie, chętnie sięgnęlibyśmy po inną, biorącą w nim udział pozycję.

Dziękujemy wszystkim za spotkanie i zapraszamy na kolejne w listopadzie.  

Copyright © 2018 Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME