Zapraszamy grupy zorganizowane do udziału w zajęciach z przysposobienia bibliotecznego i czytelniczego dla dzieci i młodzieży. Czas trwania spotkania to jedna godzina lekcyjna (45 min.), a ze względów organizacyjnych grupa biorąca udział nie powinna przekroczyć 30 osób.

 

Propozycja dla przedszkoli i młodszych klas

1) MOJE SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ. Omówienie najważniejszych etapów powstawania książki i zawodów z nią związanych. Poznanie podstawowej wiedzy o bibliotece, budowie i rodzajach książek.

2) BIBLIOTEKA DLA MALUCHA – WPROWADZENIE W KRAINĘ KSIĄŻEK. Przytoczenie pojęć związanych z biblioteką i zasad korzystania ze zbiorów. Odwiedzenie poszczególnych działów biblioteki.

 

Propozycja dla szkół podstawowych

1) ZOSTAŃ MOLIKIEM KSIĄŻKOWYM. Wyjaśnienie pojęć związanych z biblioteką. Omówienie zasad wypożyczania książek. Zabawy i konkursy. Uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów czytelnika.

2) POLSKIE SYMBOLE NARODOWE. Poznawanie historii polskich symboli narodowych: hymn, godło, flaga... Kształtowanie szacunku dla tradycji i wartości kultury narodowej.

3) SPOSOBY ZBIERANIA WIEDZY O NASZYM REGIONIE. Księgozbiór regionalny źródłem wiedzy o regionie. Korzystanie z czasopism lokalnych. Wykorzystanie Internetu w zdobywaniu informacji o moim mieście i okolicy..

 

Propozycja dla gimnazjów 

1) ELEMENTY OPISU BIBLIOGRAFICZNEGO JAKO DANE DO WYSZUKIWARKI. Katalogi biblioteczne – zasady tworzenia i korzystania. Praktyczne ćwiczenia przy katalogach. Rozszyfrowywanie poszczególnych elementów opisu bibliograficznego.

2) ŹRÓDŁA INFORMACJI W BIBLIOTECE. Rodzaje gromadzonego księgozbioru. Wyszukiwanie informacji w wydawnictwach zwartych i ciągłych. Katalogi biblioteczne i komputerowe. Próby tworzenia opisu bibliograficznego.

Copyright © 2017 Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME