Czytelnia Główna

Czytelnia udostępnia na miejscu: encyklopedie, słowniki, atlasy, przewodniki, opracowania regionalne oraz prasę. Aktualnie dostępne czasopisma to: Przełom, Kurier Libiąski, Śladami Świętej Barbary, Polityka, Gazeta Wyborcza, Twój Styl, Avanti - idziemy na zakupy, Wysokie Obcasy Extra, Moda na Zdrowie, Gigant Poleca, Twórcze Inspiracje, Moje Mieszkanie, Kobieta i Życie oraz Mój Ogródek. Oferta, zgodnie z oczekiwaniami czytelników, będzie systematycznie powiększana.

Nowe, przestronne wnętrze oferuje wygodne miejsce do nauki czy odpoczynku przy lekturze, dostęp do bezprzewodowego WI-FI oraz możliwość pracy na tablecie IPad. W Czytelni znajduje się specjalne stanowisko komputerowe przeznaczone dla osób słabowidzących. Dla stałych czytelników prasę udostępnia się także do domu na okres 1 tygodnia.

Zachęcamy do odwiedzania naszej Czytelni i zapraszamy na filiżankę gorącej kawy.

   

 

 

Czytelnia internetowa

Czytelnia internetowa wyposażona jest w siedem stanowisk komputerowych z zainstalowanym systemem Windows 10, zestawy słuchawek i dwa tablety graficzne.

Oferuje możliwość zeskanowania zdjęć i dokumentów, które można przenieść na własny nośnik, a w ramach usługi płatnej: kserowanie i drukowanie materiałów (czarno-białych i kolorowych).

W czytelni są także przyjmowane ogłoszenia drobne do Tygodnika "Przełom". Można również zakupić jego aktualny numer.

Obecnie w czytelni można zapisać się na darmowe e-kursy językowe Lerni. Są one dostępne w Bibliotece Głównej i każdej filii MBP. Zapisywać można się w naszych placówkach odpowiednich do miejsca zamieszkania. Przy zapisie potrzeba jedynie podać aktywny adres e-mail, na który zostanie wysłany kod aktywacyjny.

Uwaga - aby skorzystać z kursu trzeba być zarejestrowanym czytelnikiem biblioteki i posiadać aktywną kartę biblioteczną. „Kurs na języki obce” to nowy program firmy Funmedia, realizowany we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Dzięki niemu możliwy jest  bezpłatny dostęp do kursów językowych: angielskiego (w tym angielskiego biznesowego), niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego.

Kursy są dostępne na multimedialnej platformie www.lerni.us. Składają się z filmów, dialogów, fotolekcji, kącików gramatycznych, modułów nauki słówek czy sprawdzających poprawność wymowy. Metoda nauczania opiera się na naturalnych procesach poznawczych. Wykorzystuje tak zwaną immersję językową - czyli całkowite zanurzenie w języku - dzięki któremu w szybkim tempie można opanować wybrany język, a efekty widoczne są już po kilku sesjach nauki.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

Copyright © 2018 Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME